Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am o problema și nu știu cum sa procedez. Sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am o problema și nu știu cum sa procedez. Sunt plecata în ...

Am o problema și nu știu cum sa procedez. Sunt plecata în Italia de aproximativ o luna și am lăsat în grija cuiva cunoscut cheile apartamentului. Problema sta în felul următor, ca de ieri am aflat ca acea persoana a băgat pe cineva sa stea în chirie contra cost bineînțeles. Ce este de făcut în acest caz, sa sun astăzi la politia din acel județ,sa le explic situația. ? Aștept un eventual răspuns. Mulțumesc.
Buna ziua,
Intai discutati cu persoana care a inchiriat ceva ce nu-i apartinea si pentru care nu avea procura.
Daca nu va intelegeti atunci angajati un avocat care sa mearga in instanta si sa evacueze chiriasii!
Politia nu are treaba cu asemenea chestiuni, doar instanta evacueaza.