Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, întrebare; dacă fac contestație la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, întrebare; dacă fac contestație la tribunal pentru ...

Buna ziua, întrebare; dacă fac contestație la tribunal pentru amenda de circulație, este bine să o plătesc în termen de 15 la jumătate,ca in cazul in care pierd procesul să nu fiu nevoit să o plătesc întreagă
În mod cert, altfel nu veți mai avea această posibilitate.