Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua sunt student care primește pensie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua sunt student care primește pensie de urmaș și aș ...

Bună ziua sunt student care primește pensie de urmaș și aș dori să știu dacă voi fi in prelungire de studii dacă mai pot beneficia de pensie.
Copiii beneficiaza de pensie de urmas dacă îşi continuă studiile într-o formă de învăţământ organizată potrivit legii, până la terminarea acestora, fără a depăşi vârsta de 26 de ani.