avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Din ce înțeleg de la dvs, se poate, in calitate de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Din ce înțeleg de la dvs, se poate, in calitate de militar ...

Din ce înțeleg de la dvs, se poate, in calitate de militar activ, să achit plata contribuției de asigurări sociale pentru perioade de cel mult 6 ani anteriori lunii încheierii contractului de asigurare.
In acest caz, trebuie să mă adresez Casei de Pensii județene, sau celei care deservește structura unde activez?
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:40, 11 Iulie 2023
Cumpărarea vechimii în muncă în 2023: 17 întrebări și răspunsuri importante de care să ții cont
www.avocatnet.ro/articol_560...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

formular pentru cerere cumparare pensie... GheorgheTomescu GheorgheTomescu Stie cineva cum exact se poate accesa formularul pentr cerere de cumparare ani de pensie ? Si cum exact se face plata prin cnpp.ro Multumesc anticipat ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt angajat la o firma, dar in timpul studentiei am ... Cornelnicolescu1234@gmail.com Cornelnicolescu1234@gmail.com buna ziua, sunt angajat la o firma, dar in timpul studentiei am pauza de 6 ani,.Mai am 5 ani pana implinesc varsta de 65 ani, pana la pensie si am doar 27 ani ... (vezi toată discuția)
Bună seara! va rog frumos, as putea sa ma pensionez anticipat? ... Birnau Nicoleta Birnau Nicoleta Bună seara! Va rog frumos, as putea sa ma pensionez anticipat? Am 25 ani în câmpul muncii și 55, 5 ani virsta! Va mulțumesc! Exista posibilitatea sa ... (vezi toată discuția)