Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! ptr o salariata careia instanta i a dat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! ptr o salariata careia instanta i a dat castig la ...

Buna ziua!
ptr o salariata careia instanta i a dat castig la plata salariilor indexate de la data desfacerii CIM 15.09.2021 pana la data ramanerii definitive a Sentintei Civile, 23.09.2022, congorm art. 80 alin.(3), cum se face inregistrarea in Revisal.
Mentionez ca acum am intrat in posesia documentelor, si ca plata salariilor s -a efectuat in transe.(ultima in aprilie 2023)
Multumesc!
Ce inregistrare ?
inregistrare de continuitate activitate pentru perioada 15.09.2021 - 23.09.2022
Operatia de reactivare contract se poate face apasand butonul "Reactivare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" -subsectiunea "Incetare - Reactivare":
In ecran se completeaza urmatoarele informatii:
- Temei reactivare: reactivare in baza hotararii judecatoresti
- Explicatie: anulare decizie de incetarea nr. .. / ....
- Data reactivare: data incetarii c.i.m.
Nu am Hotarare Judecatoreasca doar Sentinta Civila, si nicaieri nu spune de reintegrare (dna chiar nu a dorit reintegrarea at.80 alin.3 Codul Muncii)
Sentinta spune ca se anuleaza Decizia de concediere (15.09.2001) si se platesc drepturile salariale indexate, pana la ramanerea definitiva a Sentientei (23.09.2022)
Sentinta civila este tot o hotarare judecatoareasca ... Noua data a incetarii, intrucat nu a solicitat reintegrarea, este data ramanerii definitive si irevocabile a hotararii judecatoresti.