Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Folosirea insignei/legitimației IPA, expusă pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Folosirea insignei/legitimației IPA, expusă pe parbrizul unei mașini ...

Folosirea insignei,legitimației,expusă pe parbrizul unei mașini,ca fiind membru al asociației internaționale a polițiștilor constituie o infracțiune ?
nu. au si insigne? IPA nu are autoritate