Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara,cum fac o cerere catre judecatoria mangalia ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara,cum fac o cerere catre judecatoria mangalia sa imi ...

Buna seara,cum fac o cerere catre judecatoria mangalia sa imi trimita actele de procedura in Arad la o adresa anume ? Multumesc anticipat
Bună seara,
Cererea privește schimbarea domiciliului procesual ales în vederea comunicării actelor de procedură.
Model
JUDECĂTORIA MANGALIA
DOSAR NR. .............

DOMNULE PREȘEDINTE,

Subsemnatul ........... având CNP .................... cu domiciliul în .............................. în calitate de parte (reclamant/pârât/intervenient) formulez prezenta

CERERE

Prin care vă solicit respectuos comunicarea actelor de procedura la ................................................, având în vedere .......... (motivul)

Nota: cererea se depune în cel puțin două exemplare (unul pentru instanta și unul pentru partea adversă, dacă există mai multe părți în proces, un exemplar pentru fiecare). Cererea o puteți transmite prin poșta, e-mail, sau să o depuneți la registratura instanței.

Manuela Rășină, administrator