Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore lucrate maxim/ zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore lucrate maxim/ zi

Buna ziua,
Este posibil ca un salariat sa presteze activitate 16 h/zi, urmata de o perioada de repaus de 32h?
Multumesc anticipat!
MariaRamona, utilizator
Ar fi posibil , numai daca asa ceva este mentionat in c.i.m. ca timp inegal...