avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bunã ziua! În situatia generării a mai multor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bunã ziua! În situatia generării a mai multor fisiere de tip ...

Bunã ziua!

În situatia generării a mai multor fisiere de tip rvs. in aceeasi zi, este suficient încãrcarea ultimului fisier generat pentru a transmite toate modificarile fãcute în ziua respectivã, sau trebuie incarcat fiecare fișier în parte? Sunt cuprinse toate modificările în ultimul fișier? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:28, 5 August 2023
Buna ziua,
Daca fisierele rvs. sunt generate din aplicatia Revisal a ITM, atunci da, ultimul fisier rvs. generat la finalul zilei incorporeaza toate modificarile din acea zi. Daca insa folositi o aplicatie inclusa in programul de administrare si salarizare personal, va trebui sa luati legatura cu furnizorul acestuia pentru clarificari.
Sper sa va fie de folos raspunsul meu,
zi frumoasa!
este suficient încãrcarea ultimului fisier generat pentru a transmite toate modificarile fãcute în ziua respectivã


IONELA-DANIELA ION a scris:

Buna ziua,
Daca fisierele rvs. sunt generate din aplicatia Revisal a ITM, atunci da, ultimul fisier rvs. generat la finalul zilei incorporeaza toate modificarile din acea zi. Daca insa folositi o aplicatie inclusa in programul de administrare si salarizare personal, va trebui sa luati legatura cu furnizorul acestuia pentru clarificari.
Sper sa va fie de folos raspunsul meu,
zi frumoasa!

Multumesc frumos! Da, este din aplicatia de la ITM. Deci si daca in aceea zi s-au mai generate fisiere, ultimul fisier va cuprinde toate modificarile zilei, deci este suficient sa fie doar acela incarcat?


Cornel Vasile a scris:

este suficient încãrcarea ultimului fisier generat pentru a transmite toate modificarile fãcute în ziua respectivã

Multumesc frumos!
da, ultimul fisier generat va cuprinde toate modificarile zilei si este suficient sa fie doar acela incarcat. :)

Alte discuții în legătură

Export revisal mitrofan emilia mitrofan emilia Nu se poate face exportul din versiunea noua a revisalului. Daca a reusit cineva va rog sa ne explice si noua. Multumesc. (vezi toată discuția)
Transmitere online noul revisal mirelanicola.72 mirelanicola.72 va rog sa-mi spuneti daca noua varianta de revisal are optiunea de a genera doar ultimele datele introduse (in cazul adaugarii unui nou salariat, implicit un ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal julia_chi julia_chi Stie cineva daca pentru transmiterea noului format al Revisal trebuie o noua parola? Pe noua pagina de transmitere nu imi recunoaste parola. (vezi toată discuția)