Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua, Cine poate să-mi dea un model de tabel ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua, Cine poate să-mi dea un model de tabel completat ...

Bună ziua,
Cine poate să-mi dea un model de tabel completat pentru evaluarea riscurilor în vederea selecționării EIP
Buna ziua,
Nu exista un tabel universal, EIP se alege in functie de riscurile de accidentare evaluate
Spre exemplu: daca firma dvs. desfasoara activitatea in domeniul constructiilor, pe santier... un risc de accidentare ar fi inteparea in cuie/fier...
Cum evitam inteparea...? ii dam o pereche de bocanci cu lamela metalica inserata in talpa.
Si asa mai departe...

Puteti consulta si H.G. 1048/206 [ link extern ]
precum si urmatoarele ghiduri
[ link extern ]

Bafta!
Gasiti aici Ghid de evaluare riscuri profesionale pus la dispozitie de inspectia muncii: [ link extern ]
Multumesc!