avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua, Cine poate să-mi dea un model de tabel ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua, Cine poate să-mi dea un model de tabel completat ...

Bună ziua,
Cine poate să-mi dea un model de tabel completat pentru evaluarea riscurilor în vederea selecționării EIP
Cel mai recent răspuns: dutun , utilizator 10:40, 16 August 2023
Buna ziua,
Nu exista un tabel universal, EIP se alege in functie de riscurile de accidentare evaluate
Spre exemplu: daca firma dvs. desfasoara activitatea in domeniul constructiilor, pe santier... un risc de accidentare ar fi inteparea in cuie/fier...
Cum evitam inteparea...? ii dam o pereche de bocanci cu lamela metalica inserata in talpa.
Si asa mai departe...

Puteti consulta si H.G. 1048/206 [ link extern ]
precum si urmatoarele ghiduri
[ link extern ]
[ link extern ]

Bafta!
Gasiti aici Ghid de evaluare riscuri profesionale pus la dispozitie de inspectia muncii: [ link extern ]
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, cine are un tabel editabil pentru evaluarea riscurilor ... dutun dutun Bună ziua, Cine are un tabel editabil pentru evaluzrea riscurilor în vederea selecționării EIP pentru lucrul la înălțime? Dacă se poate să mi-l ... (vezi toată discuția)
Bocanci cu bombeu metalic/compozit. Akhenaton81 Akhenaton81 Bocanci cu bombeu metalic/compozit. Buna ziua. Ce parere aveti despre bocancii de protectie din material compozit? Se preteaza la munca in santiere? Multi ... (vezi toată discuția)
Proces verbal predare-primire muraruana muraruana Buna ziua. As dori sa stiu daca procesul verbal de predare-primire echipamente individuale de protectie se face separat pentru fiecare angjat in parte sau se ... (vezi toată discuția)