Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket aparținând ...

Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket aparținând unei firme de curățenie,vad postări prin care firma respectiva de curățenie face angajări tot în supermarket la curățenie unde oferă și tichete de masa,oare de ce nu beneficiază toți angajații de tichete de masa ,când am întrebat mi s-au spus că e vorba de alt contract ,dar toți suntem la aceeași firmă?,nu ar trebui sa avem aceleași drepturi?
Normal, ar trebui sa aveti toti aceleasi drepturi .. discriminarea poate fi sesizata CNCD sau Inspectiei Muncii.
Poate pt norma intreaga ofera.

florinaandrei592@gmail.com a scris:

Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket aparținând unei firme de curățenie,vad postări prin care firma respectiva de curățenie face angajări tot în supermarket la curățenie unde oferă și tichete de masa,oare de ce nu beneficiază toți angajații de tichete de masa ///

Aveti functia de baza la supermarket?
Am funcția de îngrijitor clădiri îla firmă de curatenie

Cornel Vasile, Consilier juridic
Eu v-am intrebat daca aveti functia de baza la acea firma?

Angajatorul nu poate acorda tichete de masă decât angajaților cu funcția de bază în compania respectivă.
Cornel Vasile, Consilier juridic