avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket aparținând ...

Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket aparținând unei firme de curățenie,vad postări prin care firma respectiva de curățenie face angajări tot în supermarket la curățenie unde oferă și tichete de masa,oare de ce nu beneficiază toți angajații de tichete de masa ,când am întrebat mi s-au spus că e vorba de alt contract ,dar toți suntem la aceeași firmă?,nu ar trebui sa avem aceleași drepturi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:10, 16 August 2023
Normal, ar trebui sa aveti toti aceleasi drepturi .. discriminarea poate fi sesizata CNCD sau Inspectiei Muncii.
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate pt norma intreaga ofera.


florinaandrei592@gmail.com a scris:

Bună ziua,lucrez cu 4 ore într-un supermarket aparținând unei firme de curățenie,vad postări prin care firma respectiva de curățenie face angajări tot în supermarket la curățenie unde oferă și tichete de masa,oare de ce nu beneficiază toți angajații de tichete de masa ///



Aveti functia de baza la supermarket?
Am funcția de îngrijitor clădiri îla firmă de curatenie

Ultima modificare: Duminică, 13 August 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu v-am intrebat daca aveti functia de baza la acea firma?

Angajatorul nu poate acorda tichete de masă decât angajaților cu funcția de bază în compania respectivă.
Ultima modificare: Duminică, 13 August 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Tichete de masa 2020 romanicif romanicif Buna seara, intrebarea mea vine in urma faptului ca am dou locuri de munca full time unul desfasurandu-se pe timp de zi cel de-al doilea include ture de noapte ... (vezi toată discuția)
Tichete de masa ceciliacaruntu ceciliacaruntu Buna ziua , am o intrebare in ceea ce priveste tichetele de masa . Problema este asa : - angajat cu certificat de handicap , CIM la noi cu 4 ore . - acelasi ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, intr-un articol postat pe avocatnet.ro este mentionat ... Adela.moldovan Adela.moldovan Buna ziua, Intr-un articol postat pe avocatnet.ro este mentionat ca nu se pot acorda tichete de masa de valoare diferentiata in functie de norma de lucru si ... (vezi toată discuția)