Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara astăzi un vecin a venit beat la mine la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara astăzi un vecin a venit beat la mine la ușa deschizând ...

Bună seara astăzi un vecin a venit beat la mine la ușa deschizând ușa acesta a început sa ma jignească ulterior împingând ușa sa între la mine in casă si având intenția sa dea in mama mea am scos spray ul cu piper pe care il am pentru auto apărare si i am pulverizat in ochi acesta s a speriat si a fugit ideea este ca am acționat astfel când acesta a trecut deja pragul la mine in casă, dacă acesta se duce la politie eu sunt vinovata de ceva? Din câte știu pe proprietatea mea am dreptul sa acționez astfel dacă devine violent
Nu sunteți vinovata de nimic.
Merge ti si depune ti o plangere la politie pt violare de domiciliu , eventual luati un avocat si cereti daune moratorii