Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare domeniu principal firma.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare domeniu principal firma.

Salutare, am si eu o nelamurire, vreau sa modific o firma cu domeniu principal de activitate de publicitate pe domeniu de transport marfa, este necesara modificarea la Registrul Comertului avand in vedere ca actul costitutiv al societatii contine si domeniu de transport marfa?
george-neagu, moderator
Da, trebuie mers la registrul comerțului și autorizate codurile caen specifice noilor activitati pe care veți dori sa le prestati pe sediul social sau pe punctul de lucru. Atunci veți specifica și fapul ca doriți ca să schimbați și activitatea principala a firmei. Va ajuta ei acolo cu ce acte și cum sa le completati.
Buna ziua! Va multumesc pentru raspuns insa mai am o intrebare. Daca sediul stabilit este la domiciliu prin contract de comodat intre mine (ca firma) si mine (ca proprietar) iar autovehiculul in cauza il tin la un depozit, este vreo problema ca nu se afla la sediul firmei? Multumesc anticipat!