Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... PROBELE SUNT VALABILE IN ACEASTA SITUATIE ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

PROBELE SUNT VALABILE IN ACEASTA SITUATIE ?

Un politist " s-a autosesizat " asupra faptuui ca detin arme fara permis , dupa ce acesta m-ar fi verificat in registrul national al detinatorilor de arme , munitii etc , in care acesta sustine ca nu figurez , A obtinut un mandat de perchezitie , au facut perchezitia si le-an dat un revolver la care am permis dar acesta nu era vizat la timp , dar exista totusi . Mi-au facut dosar pena care astazi este supus renuntarii la urmarirea penala . Intrebarea este : acesta proba cum ca am permisul expirat este valabila in conditiile in care s-a descoperit in urma unei perchezitii pe baza unui mandat obtinut cu date nereale . Eu am document din care rezult faptul ca eram in baza de date a politiei . Daca se verifica temeinic iar politistul ma gasea in baza e date ca detinator de permis ( chiar si nevizat ) nu cred ca se mai elibera un mandat de perchezitie si eram numai invitat la politie cu permisul si pistolul. Deci aceasta proba este valabila ?
Pompilui Avram, utilizator