avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am achizitionat un auto second hand (5 ani) de la un ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am achizitionat un auto second hand (5 ani) de la un dealer autorizat, ...

Am achizitionat un auto second hand (5 ani) de la un dealer autorizat, garantie 1 an. La 2 luni s a defectat calculatorul de bord, apareau tot felul de martori in bord. E intr un service autorizat de vreo 3 saptamani. Imi tot spun ca trebuie sa comande piesa, ca dureaza, sa mai astept, etc. Exista vreo baza legala pentru a returna masina si a mi recupera banii inapoi?
Ultima modificare: Joi, 24 August 2023
NERUJA, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 06:35, 25 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa dați în judecată proorietarul de la care ați cumparat-o pentru vicii ascunse.
Prin aceste vicii ascunse v-a înșelat. Procesul este civil.

Interesați-vă de pe la rude, cunoștințe de un avocat foarte bun, și spuneții de vicii ascunse, și va ști ce are de făcut.
Ultima modificare: Vineri, 25 August 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! am o mare problema si va rog sa ma ajutati in cazul ... draghici_mariusc draghici_mariusc Buna seara! Am o mare problema si va rog sa ma ajutati in cazul acesta! Am cuparat o piesa auto second-hand,mai precis un chit ambreiaj,de la o Firma de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! ce sanse de castig as avea daca intentez un proces ... emiliapem@yahoo.com emiliapem@yahoo.com Buna ziua ! Ce sanse de castig as avea daca intentez un proces ptr vicii ascunse ... in urma cu o saptamana am cumparat o masina a unei cunostinte comune... ... (vezi toată discuția)
Vanzare auto marius1xxx marius1xxx buna ziua am vindut o masina second la o anumita persoana care a fost de acord cu pretul stabilit mergind cu masina in proba totul a fost ok dupa 3 saptamani m ... (vezi toată discuția)