Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am achizitionat un auto second hand (5 ani) de la un ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am achizitionat un auto second hand (5 ani) de la un dealer autorizat, ...

Am achizitionat un auto second hand (5 ani) de la un dealer autorizat, garantie 1 an. La 2 luni s a defectat calculatorul de bord, apareau tot felul de martori in bord. E intr un service autorizat de vreo 3 saptamani. Imi tot spun ca trebuie sa comande piesa, ca dureaza, sa mai astept, etc. Exista vreo baza legala pentru a returna masina si a mi recupera banii inapoi?
NERUJA, utilizator
Trebuie sa dați în judecată proorietarul de la care ați cumparat-o pentru vicii ascunse.
Prin aceste vicii ascunse v-a înșelat. Procesul este civil.

Interesați-vă de pe la rude, cunoștințe de un avocat foarte bun, și spuneții de vicii ascunse, și va ști ce are de făcut.
Dapix, utilizator