Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... o persoana cu handicap ce primeste indemnizatie de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

o persoana cu handicap ce primeste indemnizatie de handicap se ...

o persoana cu handicap ce primeste indemnizatie de handicap se interneaza intr-un camin de batrani privat, mai primeste acea indemnizatie sau nu?
Va scriu aici: caz concret 2023 - varstnic cu certificat dizabilitati grad 1 si pensie, rezident in camin privat, primeste in continuare atat indemnizatia de handicap, cat si pensia la care are dreptul, dupa atatia ani de munca.
fataverdecuochiipadure, utilizator
Chiar daca beneficiarul certificatului de incadrare in grad de handicap se institutionalizeaza in unitate medicala,
primeste indemnizatia de handicap
multumesc pentru raspuns.