Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Primarul \"dictator\"
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Primarul "dictator"

Cât de obligatorie este publicarea datei ședințelor consiliului local?
Ce se întâmplă dacă primarul nu a făcut publice majoritatea informațiilor considerate publice, și asta de ani de zile?
Cui trebuie să se adreseze locuitorii comunei pentru a schimba situația.
Primarul a devenit un mic dictator, nu vrea să publice mai nimic, site-urile sunt "in construcție" de ani de zile.
mai intai primarului, in scris. apoi prefectului.
Nu este treaba primarului, conform legii este obligația secretarului general. Dacă nu a făcut acest lucru, este abatere disciplinară, iar plângerea se adresează comisiei de disciplină din cadrul Prefecturii.