Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu maternitate

va deranjez cu o intrebare...stiu ca angajatii birourilor notariale (consilier juridic) beneficiaza de reduceri pana la 90% din onorariul perceput de catre notar-conform normelor cu privire la tarifele de onorarii ale notarilor publici, anexa 5. daca intervine concediul de maternitate pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani, mai poate exista posibilitatea acordarii acestei reduceri, dat fiind ca intervine suspendarea contractului individual de munca. va multumesc!
Da, intrucat pe perioada suspendariii c.i.m. aveti totusi calitatea de salariat chiar daca nu prestati activitate.... ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus.
freeelis a scris:

Da, intrucat pe perioada suspendariii c.i.m. aveti totusi calitatea de salariat chiar daca nu prestati activitate.... ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus.
va multumesc mult pentru raspuns...:D