Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Suma minima pentru vanzare masina de la Juridica la ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Suma minima pentru vanzare masina de la Juridica la Fizica

Buna ziua,
Detin o masina pe persoana juridica. Doresc sa mi-o vand pe persoana fizica, eu fiind si asociatul unic al firmei.
Este bine ca suma pe care o trec in contractul de vanzare-cumparare sa fie de 1.000 euro, desi masina ar fi evaluata la 10.000 euro? Exista vreo conditie de "suma minima"?
Multumesc.
valoarea contabila + 1 leu