Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am o intrebare referitoare la un ap cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am o intrebare referitoare la un ap cu o camera cumparat ...

Buna ziua, am o intrebare referitoare la un ap cu o camera cumparat pt fiul meu cand avea 20 de ani. Era necasatorit atunci si el este proprietarul. Dupa casatoriea lui la 30 de ani, sotia lui are dreptul la acel apartament, mentionez ca acum sunt in divort. Multumesc!
Buna ziua, presupunand ca regimul matrimonial este cel comun, al comunitatii legale, sotia nu are niciun drept cu privire la imobil. Discutii ar putea fi cu privire la imbunatatiri, daca acestea exista si au fost facute in timpul casatoriei.