Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salariata aflata in concediu de crestere copil de pana ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salariata aflata in concediu de crestere copil de pana la 2 ani. ...

Salariata aflata in concediu de crestere copil de pana la 2 ani. Copilul s-a nascut pe 14.04.2022, Cu ce data este obligata sa revina la serviciu si care sunt documentele pe are sa le depuna la angajator pentru revinerea la serviciu? Precizez ca tatal nu doreste sa beneficieze de "luna tatalui".
Multumesc!
Tatal copilului indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC?
Da, dar nu doreste.
Copilul s-a nascut pe 14.04.2022 ... revenirea se va face la data de 15.03.2024.
Multumesc!