Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In cazul unei sarcini gemelare(gemeni) CCC este tot 2 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In cazul unei sarcini gemelare(gemeni) CCC este tot 2 ani sau ...

In cazul unei sarcini gemelare(gemeni) CCC este tot 2 ani sau mai mult? Mulțumesc.
Durata concediului pentru creșterea copilului este de 2 ani, respectiv 3 ani, în cazul copilului cu handicap. Indiferent daca este vorba despre sarcina gemelara, de tripleți sau multipleți.