avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In cazul unei sarcini gemelare(gemeni) CCC este tot 2 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In cazul unei sarcini gemelare(gemeni) CCC este tot 2 ani sau ...

In cazul unei sarcini gemelare(gemeni) CCC este tot 2 ani sau mai mult? Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:37, 16 Septembrie 2023
Durata concediului pentru creșterea copilului este de 2 ani, respectiv 3 ani, în cazul copilului cu handicap. Indiferent daca este vorba despre sarcina gemelara, de tripleți sau multipleți.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copii sarcina gemelara xzibit xzibit Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie: sotia mea a nascut gemeni si as dori sa stiu daca numarul zilelor de concediu pre si post natal (cele ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil 2012 Consy13 Consy13 Buna ziua, Indemnizatia pentru crestere copil in cazul sarcinii gemelare se da pentru fiecare copil in parte? Eu ma incadrez ca venit la maxim de 3400 ron ... (vezi toată discuția)
Indemnizație Radu1989 Radu1989 Bună ziua! Momentan soția beneficiază de indemnizația de creștere a copilului in prisma faptului că a fost studenta. In cazul unei sarcini gemelare și ... (vezi toată discuția)