Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am iesit la pensie in 2011 cand indicile de corectie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am iesit la pensie in 2011 cand indicile de corectie era 1,12. ...

Am iesit la pensie in 2011 cand indicile de corectie era 1,12.
Acum in 2023 este 1.41.
Intrebare:
Pot cere recalcularea pensiei cu indicile de corectie 1,41?
Nu.
Ramaneti cu indicele de la prima deschidere de drepturi de pe legea 263/2010.