Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Înregistrare audio profesor la ședința cu parintii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Înregistrare audio profesor la ședința cu parintii

Care este întrebarea dvs?Sunteți.parinte vreți sa înregistrați profesorul,sunteți profesor și va nemulțumește ca ați fost înregistrat ești elev și vrei sa înregistrezi sedinta cu părinții etcetc.Daca e greu sa formulați o întrebare pt a putea sa primiți un răspuns...
Ma iertați, nu am mai folosit de mult site-ul .
Am adresat ulterior întrebarea legata de înregistrare.
Mulțumesc anticipat pentru promptitudine
User88, utilizator
Las si aici întrebarea legata de înregistrare.
Mulțumesc anticipat

Bună ziua .
În prima zi a noului an școlar am avut o situație cu domnul profesor prin care am ajuns sa îl reclam la director. Dna director a ținut cumva sa ii ia partea , iar discuția nu a fost tratata cu foarte mare interes din partea dansei , din cele semnalate în reclamatie nu s-a dezbătut decât 1 singur subiect .
Intenționez când vom avea ședința cu părinții sa o înregistrez audio pentru orice eventualitate în caz ca discuția va duce în alta direcție decât în cea interesata de toți părinții.
Pot face lucrul acesta ? Este legal? Menționez ca dacă discuția degenereza și dl profesor are din nou un comportament neadecvat ( tipa la mine , vorbește superior etc ) intenționez sa ajung în instanță.
Ma poate ajuta înregistrarea audio a ședinței în acest caz ? Vreau doar sa fiu precauta
Nu mai postat repetat aceeasi discutie pe sectiuni separate de forum.
Buna ziua,

Nu este legala inregistarea persoanelor,fara acordul acestora.