avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 187 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Publicare date cu caracter personal pe grup public de ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Publicare date cu caracter personal pe grup public de Facebook

Buna ziua
Un prieten a facut un grup public pe Facebook si a postat numele nostru cu nota aferenta la fotbal dupa nivelul de performanta. In fapt a postat date cu caracter personal in spatiu public fara sa-mi dau acordul.
Ce pot sa fac? Ce lege incalca?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ccttnn20 , utilizator 22:28, 28 Septembrie 2023
Sa fim putin tehnici:
1. Aici e vorba de operatorul facebook;
2. Divulgarea, ca s-o numim asa, se refera la nume. Daca userul e membru legitimat, numele lui e oricum public.
Doamna avocat, va rog sa-mi trimiteti si mie un link, ma intereseaza cazul.
Multumesc
E un campionat de fotbal neoficial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divulgarea pe facebook a valorii sumei restante la întreținere a unui proprietar de către președintele asociației de proprietari MagdalenaMariaGrosu MagdalenaMariaGrosu Președintele Asociației de Proprietari a furnizat în cadrul unor comentari pe Facebook de pe pagina personală a unui proprietar-debitor valoarea sumei ... (vezi toată discuția)
Reclamatie site. DoruD DoruD Unde pot reclama un site care ma agaseaza, dar n-are buton pentru UNSUBSCRIBE sau are, dar nu functioneaza? (vezi toată discuția)
Lista cu datele de nastere ale angajatilor sarbatoriti in luna la intrare personal morty morty Buna seara, Doresc sa va intreb daca este legal ca angajatorul sa prezinte la intrare personal o lista cu datele de nastere ale angajatilor care isi ... (vezi toată discuția)