avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce drepturi am ca nepot al bunicului care a luptat pe ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce drepturi am ca nepot al bunicului care a luptat pe front și ...

Ce drepturi am ca nepot al bunicului care a luptat pe front și a fost prizonier la rusi?tatăl meu a decedat de 2 ani dar nu a cerut nimic în urma bunicului,eu am înțeles ca pot cere unele drepturi având în vedere ca a fost și prizonier în lagăr la rusi...
Ultima modificare: Vineri, 29 Septembrie 2023
lauriancului, utilizator

Alte discuții în legătură

Exista facilitati pentru urmas de veteran de razboi? BirtaOvidiu BirtaOvidiu Buna ziua ! Am si eu o intrebare , poate puteti d-voastra sa imi raspundeti mai clar ....Tatal bunicii mele a murit in al II-lea razboi mondial , pe front ! ca ... (vezi toată discuția)
Drepturile veteranilor de razboi si a urmasilor acestora tandarica tandarica Buna seara! Am nevoie de o informatie. Bunicul a fost veteran de razboi, a decedat in anul 1997. Nu a solicitat la primarie sa i se dea cei 500mp conform ... (vezi toată discuția)
Care e nr.decretului ultim privind pensia de urmas a veteranilor ... LorimerL LorimerL Care e nr.decretului ultim privind pensia de urmas a veteranilor de război (vezi toată discuția)