Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr. 127/2019 art.113
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr. 127/2019 art.113

Legea nr. 127/2019 art.113 privind sistemul public de pensii va intra în vigoare de la 01 ianuarie 2024?. Multumesc.
Pastorica, utilizator
Sa asteptam sa vedem ce lege va intra in vigoare si ce prevederi va mai avea.
Se tot vorbeste despre o noua lege.
In lipsa unor noi prevederi, Legea nr. 127/2019 art.113 privind sistemul public de pensii va intra în vigoare de la 01 ianuarie 2024.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Prorogarea anterioara a fost prin OUG 168 din 08.12.2023 , mai este destul timp sa fie din nou prorogata . Fireste , nu avem cum sa stim intentiile guvernantilor , dar pare ca intr-acolo se merge , spre o alta lege a pensiilor .
08/12/2022, in loc de 2023.
Stimate @Carp Mircea , scuze , greseala mea de tastare . Multumesc ca m-ati atentionat .