Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reziliere Contract Prestari Servicii Instalatii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reziliere Contract Prestari Servicii Instalatii Electrice Spital ...

Reziliere Contract Prestari Servicii Instalatii Electrice Spital ?

Buna ziua, angajatul nostru pe postul de electrician a fost in concediu medical mai multe luni de zile si noi am incheiat contract de prestari servicii cu o firma specializata in instalatii electrice pentru remedierea defectiunilor din cadrul institutiei.
Acum angajatul s-a intors la lucru si vreau sa stiu daca exista vreo lege care ne obliga sa reziliem contractul cu firma specializata deoarece electricianul angajat al spitalului s-a intors la lucru ?
Va multumesc anticipat ,
Nu exista nicio lege ... in situatia ar trebui sa pastrati fie electricianul , fie societatea.
Multumesc frumos, deci atunci v-a trebui sa reziliem contractul cu societatea pe motivul faptului ca electricianul sa intors din concediul medical si contractul de prestari servicii nu mai poate decurge in continuare ?