avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati cu o situatie, am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati cu o situatie, am un viitor ...

Buna ziua,

Va rog mult sa ma ajutati cu o situatie, am un viitor angajat si nu stiu pe ce functie COR sa-l incadrez, o sa fie in departamentul IT, suport junior pe partea de retea, calculatoare, baza de date, a terminat liceul cu specializare Tehnician Proiectant Cad (fara bac), dar are experienta pe partea de care avem nevoie. Sigurele functii care imi vin in minte sunt tehnician echipamente de calcul si retele si Operator calculator electronic si retele, doar ca am citit ca este nevoie de curs in domeniu.

Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Luni, 9 Octombrie 2023
oana.velicu, utilizator
Cel mai recent răspuns: DinuX , utilizator 11:13, 11 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Il puteti angaja pe oricare din cele doua functii ..si apoi il puteti trimite sa faca un curs ...
multumesc

Cornel Vasile a scris:

Il puteti angaja pe oricare din cele doua functii ..si apoi il puteti trimite sa faca un curs ...

Curs pe care nu-l va putea face pentru ca nu are diploma de bacalaureat...
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pt operator calculator nu ai nevoie de BAC. eu l-am facut la 16 ani, in timpul liceului

DinuX a scris:

Curs pe care nu-l va putea face pentru ca nu are diploma de bacalaureat...

Ultima modificare: Miercuri, 11 Octombrie 2023
crissstina, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua , il poti angaja pe orice post cu ce salariu si bonificatii doriti , am avut un angajat de 18 ani cu ,atentie, 8 clase si fara capacitate luata intrucat nu a avut timp de scoala pentru a studiat si practicat ce alti nu stiu cu facultate si 2-3 cursuri de specialitate .Sunt genii si la varste mici care nu au nevoie de diploma .Atata timp cat nu sunteti constrans de sistemul bugetar la tine in sociatete poti angaja si o ingrijitoare fara studii si diploma la matura,teu si galeata .

Alte discuții în legătură

Buna seara, am deschis o firma si vreau sa ma incadrez ca tehnician ... clavl23 clavl23 Buna seara, Am deschis o firma si vreau sa ma incadrez ca Tehnician IT, am 12 clase terminate pe profilul Mate-Info (fara diploma de BAC). Am si experienta ca ... (vezi toată discuția)
Cum poti sa incadrezi un angajat fara diploma de bac? ANCA CLARITECH ANCA CLARITECH Cum poti sa incadrezi un angajat fara diploma de bac? Este vorba despre activitatea de tehnician retele telecomunicatii. Daca angajatul nu are diploma de bac, ... (vezi toată discuția)
Incadrare Daliborka Daliborka Buna ziua o persoana care a absolvit scoala profesionala( tinichigiu auto ), poate fi incadrata pe o functie cu studii medii, ca si tehnician echipamente de ... (vezi toată discuția)