Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati cu o situatie, am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati cu o situatie, am un viitor ...

Buna ziua,

Va rog mult sa ma ajutati cu o situatie, am un viitor angajat si nu stiu pe ce functie COR sa-l incadrez, o sa fie in departamentul IT, suport junior pe partea de retea, calculatoare, baza de date, a terminat liceul cu specializare Tehnician Proiectant Cad (fara bac), dar are experienta pe partea de care avem nevoie. Sigurele functii care imi vin in minte sunt tehnician echipamente de calcul si retele si Operator calculator electronic si retele, doar ca am citit ca este nevoie de curs in domeniu.

Va multumesc anticipat.
oana.velicu, utilizator
Il puteti angaja pe oricare din cele doua functii ..si apoi il puteti trimite sa faca un curs ...
multumesc

Cornel Vasile a scris:

Il puteti angaja pe oricare din cele doua functii ..si apoi il puteti trimite sa faca un curs ...

Curs pe care nu-l va putea face pentru ca nu are diploma de bacalaureat...
Pt operator calculator nu ai nevoie de BAC. eu l-am facut la 16 ani, in timpul liceului

DinuX a scris:

Curs pe care nu-l va putea face pentru ca nu are diploma de bacalaureat...

crissstina, utilizator
Buna ziua , il poti angaja pe orice post cu ce salariu si bonificatii doriti , am avut un angajat de 18 ani cu ,atentie, 8 clase si fara capacitate luata intrucat nu a avut timp de scoala pentru a studiat si practicat ce alti nu stiu cu facultate si 2-3 cursuri de specialitate .Sunt genii si la varste mici care nu au nevoie de diploma .Atata timp cat nu sunteti constrans de sistemul bugetar la tine in sociatete poti angaja si o ingrijitoare fara studii si diploma la matura,teu si galeata .