Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Director SC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Director SC

Buna ziua! Va rog frumos sa imi spuneti si mie, conform reglementarilor legale din domeniu, care sunt conditiile de studii pentru o persoana sa detina functia de DIRECTOR SOCIETATE COMERCIALA. Mai simplu zis, poate o persoana care nu are studii superioare sa fie angajata cu functia aceasta, functie care sa se regaseasca in COR? Va multumesc pentru raspuns!
Director societate comerciala. Nivelul de instruire: nedefinit de COR; in functie de alte reglementari.