Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... actionarea in judecata de catre leasing
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

actionarea in judecata de catre leasing

Am o problema, daca ma puteti ajuta...
Am avut o masina in leasing pe care mi-a luat-o leasingul pt neplata a 2 rate.
Firma pe care a fost facut leasingul a fost inchisa intre timp.
Acum leasingul a actionat in judecata firma ( care nu mai exista ) pt cele 2 rate neplatite plus penalizari. O sa aiba de suferit administratorul, daca firma nu mai exista ?
Multumesc
Firma pe care a fost facut leasingul a fost inchisa intre timp.

Sa inteleg ca societatea a fost radiata de la Reg comertului sau suspendata ??
Am scris pt o cunostinta, nu stiu exact, exact ce s-a intamplat cu firma, ori e inchisa ori a intrat in insolventa.
Care din variante , ar fi benefica pt administrator?
Pai daca o luam pe ghicite - varianta cea mai bune era sa plateasca leasingul !!
Am aflat cum este exact cu firma.
A fost inchisa nu suspendata. Nu mai figureaza la Reg comertului.
Daca societatea a fost radiata atunci nu mai are calitate procesula .
In traducere soc de leasing nu mai are cu cine se judeca !!