avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca este permis ca in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca este permis ca in cazul ...

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca este permis ca in cazul unei pensii anticipate partiale , sa primesti indemnizatie de la consiliu de administratie al unei societati comerciale.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Baza legala pentru includerea in calcul pensiei a indemnizatiei membru consiliu administratie. elizastanomir elizastanomir In calcul pensiei anticipate partial nu a fost inclusa indemnizatia primita in perioada 01.11.1995 - 01.04.2001 ca membru Consiliu Administratie al unei ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt pensionata anticipat cu pensie partiala. as putea ... Carmen.D Carmen.D Buna ziua! Sunt pensionata anticipat cu pensie partiala. As putea sa cumulez pensia cu venitul obtinut dintr-o indemnizatie de membru al consiliului de ... (vezi toată discuția)
Valabilitate consiliului de administratie gabriellablaga gabriellablaga Buna ziua, V-as ruga sa imi spuneti, daca in cazul in care data valabilitati consiliului de administratie al unei societati comerciale srl este expirata, ... (vezi toată discuția)