Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Intr-o dezbatere succesorala suspendata de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Intr-o dezbatere succesorala suspendata de aproximativ ...

Buna ziua!
Intr-o dezbatere succesorala suspendata de aproximativ 20 de ani in care masa succesorala este contestata dar intacta s-a dispus in instanta revocarea legatului principal al masei si schimbarea cotelor.:de la (66%-33%) la (50%-50%).
Se mai poate acum ataca in totalitate acest testament pentru motive de sechestrare, violenta, mijloace dolosive etc?
Mentionez ca exista la dosarul instantei un trestament notarial anterior acestuia cu cote diferite a legatului principal (3/16%-13/16%)
De la decizia instantei au trecut 12 ani timp in care s-au facut actiuni comune datorita a unei exproprieri a statului nefinalizata inca.
Va multumesc!
Radulescu S, utilizator