avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1067 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Reprezint un ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Reprezint un ONG

Bună ziua!

Reprezint un ONG
Avem o proprietate intr-o zonă de munte.
vrem sa oferim spatiul pentru iesiri ( persoane varstnice de la centre de zi, copii, diferite persoane , etc.)
Poate să imi spună cineva de ce autorizații am nevoie pentru a funcționa legal?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Luni, 30 Octombrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: radumititean , utilizator 19:25, 15 Decembrie 2023
intrebarea este cam vaga... conteaza cum s-ar califica / cu ce s-ar asimila acel "spatiu" - e cladire? E cu functiune le locuire sau de tip hotelier? Are faciliati de servire a mesei? Are cava adaptari petnru gazduit persone cu afectiuni medicale? Ce dotari are? etc. etc. etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lnfiintare fundatie si camin de batrani particular alinamoni alinamoni Care este legislatia in vigoare, ce autorizari trebuie sa am pentru deschiderea unui camin de batrani...Care sunt pasii? Va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Buna seara, am un apartament in regim hotelier pe platforma aibnb ... BIANCA MATEESCU BIANCA MATEESCU Buna seara, Am un apartament in regim hotelier pe platforma Aibnb pentru care am primit aprobarea vecinilor limitrofi si obtinut Certificatul dr functionare ... (vezi toată discuția)
Ce drepturi au persoanele cu handicap gradul ii? mariana70 mariana70 Doresc sa aflu ce drepturi au persoanele cu handicap gradul II in afara de indemnizatia de 234 lei si cele 6 bilete gratuite de transport! Va multumesc! (vezi toată discuția)