Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Reprezint un ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Reprezint un ONG

Bună ziua!

Reprezint un ONG
Avem o proprietate intr-o zonă de munte.
vrem sa oferim spatiul pentru iesiri ( persoane varstnice de la centre de zi, copii, diferite persoane , etc.)
Poate să imi spună cineva de ce autorizații am nevoie pentru a funcționa legal?
Mulțumesc!
george-neagu, moderator
intrebarea este cam vaga... conteaza cum s-ar califica / cu ce s-ar asimila acel "spatiu" - e cladire? E cu functiune le locuire sau de tip hotelier? Are faciliati de servire a mesei? Are cava adaptari petnru gazduit persone cu afectiuni medicale? Ce dotari are? etc. etc. etc.