Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CM invatamant primar.In cazul unui concediu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CM invatamant primar.In cazul unui concediu ...

Bună ziua. Lucrez în invatamant primar.In cazul unui concediu medical, cine face plata suplinitorului ? Școlile aplica practica primele 7 zile se acoperă cu suplinire din partea altor colegi , care nu sunt plătiți de angajator sau care sunt plătiți de cel care se afla în CM, titularul postului..Care este baza legala,de fapt?
sce76, utilizator
Plata o face unitatea de invatamant ...

Cornel Vasile a scris:

Plata o face unitatea de invatamant ...

În ce condiții? Doar după 3/ 7 zile? Acesta este termenul pe care îl aplica școlile....
Plata se face la data stabilita prin contract.