avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1401 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, aș dori să știu dacă conform legii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, aș dori să știu dacă conform legii pot radia ...

Bună seara, aș dori să știu dacă conform legii pot radia o mașină și implicit scoaterea de la impozit la primărie a autovehicolului fără bon de la un centru de colectare fier vechi doar pe baza declarației pe proprie răspundere? Mulțumesc anticipat!
Ultima modificare: Duminică, 5 Noiembrie 2023
Brădean Florin Ioan, utilizator

Alte discuții în legătură

Radieri auto halufa halufa buna seara: cine ma poate ajuta,am si eu o problema si nu stiu unde sa ma adresez...am avut o masina din anul 1977 pe care am dus-o la fier vechi (nu la ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism dus la fier vechi liviubonta liviubonta Detin o masina din 1992 inmatriculata in romania, pe care in anul 2011 am taiato bucati si am duso la un centru de fier vechi. Cum am duso asa, nu am primit ... (vezi toată discuția)
Radiere auto Georgica112 Georgica112 Bună dimineața. As dori un răspuns de la un avocat cum pot radia un autoturism din circulație și de la taxe și impozite locale sector 5 București. Am ... (vezi toată discuția)