Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua,suntem trei frați moștenim după mamă un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua,suntem trei frați moștenim după mamă un teren,unul ...

Buna ziua,suntem trei frați moștenim după mamă un teren,unul dintre frați a decedat care era căsătorit are și doi copii,care sunt cotele ce ne revin?
Cotele dvs nu se schimba, veti mosteni fiecare câte 1/3, treimea fratelui decedat va reveni moștenitorilor lui.