avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa cod caen 6202 poate opta pentru norma de venit?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa cod caen 6202 poate opta pentru norma de venit?

Bună ziua, ma interesează dacă un Pfa cod caen 6202 care obține venituri de la o societate din afara tarii (UK) poate opta pt norma de venit? Compania din UK nu are sediul sau punct în România, dar Pfa ul își desfășoară activitatea din România de la sediul sau social.
Multumesc frumos!
Ultima modificare: Vineri, 17 Noiembrie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Buna tuturor, am infiintat acum 8-10 zile un pfa cu norma pe ... AndraNecula AndraNecula Buna tuturor, Am infiintat acum 8-10 zile un PFA cu norma pe venit (cod caen 6202) cu sediu social fara activitate. Activitatea mea se desfasoara in afara ... (vezi toată discuția)
Norma de venit smara_radu smara_radu Buna ziua, La PFA cu urmatoarele CAEN: 6201 - caen principal 6202 Se poate opta la norma pe venit cu caen 6202, desi nu este principal, dar apare in ... (vezi toată discuția)
Pfa in it fara activitate la sediul social doblor doblor Buna, Am o situatie destul de complicata, si nu stiu ce sa fac in momentul de fata... Vreau sa infiintez un PFA norma de venit (CAEN 6202 - Activitati de ... (vezi toată discuția)