avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am lucrat intr-o unitate militara. Mi-am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am lucrat intr-o unitate militara. Mi-am pierdut cartea ...

Buna ziua,

Am lucrat intr-o unitate militara. Mi-am pierdut cartea de munca si as vrea sa-mi scot adeverinta de vechime de la aceasga unitate militara. Cum sa procedez sau stie cineva unde sunt arhivele cu cartile de munca MAN?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:04, 25 Noiembrie 2023
Adeverinta de munca se eliberează de către angajator, în cazul dvs de către UM.
Există și Arhivele Militare Naționale, cu sediul în București și depozit de arhiva la Pitești.
Reconstituirea vechimii se poate face și prin instanta dacă nu reușiți cu adeverinta.
Detalii
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua , varul meu a pierdut cartea de munca , cum poate obtine ... dannymoga dannymoga Buna ziua , varul meu a pirdur cartea de munca , cum poate obtine adeverinte vechime din anii 1970-1990 , precizez ca a lucrat la Telefoane ( Palatul ... (vezi toată discuția)
Arhiva ipromet bucuresti stelicalaz stelicalaz Deoarece sotia mea a pierdut cartea de munca, doreste sa reconstitue vechimea in vederea pensionarii. Angajatorul IPROMET Bucuresti nu mai exista, unde putem ... (vezi toată discuția)
Pierdut carte de munca - cum o pot reconstitui daca nu mai locuiesc in tara? abucurel abucurel Buna ziua, Am constatat de curand ca nu imi mai gasesc cartea de munca (cel mai probabil ma pierdut-o in timpul/urma mutarii din Romania in strainatate). Am ... (vezi toată discuția)