Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am lucrat intr-o unitate militara. Mi-am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am lucrat intr-o unitate militara. Mi-am pierdut cartea ...

Buna ziua,

Am lucrat intr-o unitate militara. Mi-am pierdut cartea de munca si as vrea sa-mi scot adeverinta de vechime de la aceasga unitate militara. Cum sa procedez sau stie cineva unde sunt arhivele cu cartile de munca MAN?
Multumesc.
Adeverinta de munca se eliberează de către angajator, în cazul dvs de către UM.
Există și Arhivele Militare Naționale, cu sediul în București și depozit de arhiva la Pitești.
Reconstituirea vechimii se poate face și prin instanta dacă nu reușiți cu adeverinta.
Detalii
[ link extern ]