Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu timp partial constructii: Care este salariul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu timp partial constructii: Care este salariul brut in ...

Salariu timp partial constructii: Care este salariul brut in constructii, pentru un angajat cu 1 ora/zilnic si ce cote de contributii se platesc. Functia de baza este la alta societate. Toate acestea incepand cu 01.11.2023.
4.582 de lei : 8 = 573 lei brut ...

Contributiile se platesc la aceasta suma .:
Asigurari sociale (CAS) 21.25%
Asigurari Sociale de Sanatate (CASS) 10%
Nu am citit legea, doar un articol in care se specifica faptul ca nu beneficiaza de facilitati decat la functia de baza . Este adevarat?
Scutirea se aplică la locul unde se află funcţia de bază, pentru veniturile brute lunare din salarii şi asimilate salariilor de până la 10.000 lei inclusiv, realizate de persoana fizică în baza unui contract individual de muncă, cu normă întreagă sau cu timp parţial, după caz.