Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Părți sociale deținute la mai multe firme?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Părți sociale deținute la mai multe firme?

Buna ziua,
Dupa ultimile modificari fiscale, un asociat poate detine parti sociale la o singura micro sau mai poate avea parti soaciale si la alta dar sa nu depaseasca 25%.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator
" ... numărul de companii plătitoare de impozit micro pe care le poate deține un acționar sau un asociat va fi limitat la maximum trei, în anumite condiții.."
www.avocatnet.ro/articol_620... .
Cu OUG din 13 dec 2023 sunt modificari.