Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,o întrebare am,acuma sunt in CIC,pot intra ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,o întrebare am,acuma sunt in CIC,pot intra in continuare ...

Buna ziua,o întrebare am,acuma sunt in CIC,pot intra in continuare in CIC daca nevasta urmează să nască între timp celălalt copil?
Da, puteti intra in CCC si pentru cel de-al doilea copil.

Unde depun cererea?
Cornel Vasile a scris:

Da, puteti intra in CCC si pentru cel de-al doilea copil.

Cererile pentru acordarea indemnizației și documentele din care rezultă îndeplinirea condițiilor legale de acordare a acestora se depun la primăria comunei, orașului, municipiului, respectiv sectoarelor municipiului București pe raza căreia solicitantul își are domiciliul sau reședința.

Trebuie sa luati de la AJPIS adeverinta cu perioada primului CCC.
Buna,dar dacă naște după ce face primul copil 2 ani se poate intra in CIC?
Da, se poate intra in CCC si in aceasta situatie.