Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Sunt un părinte văduv. Pot dobândi ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Sunt un părinte văduv. Pot dobândi calitatea de ...

Buna ziua
Sunt un părinte văduv.
Pot dobândi calitatea de coasigurat de sănătate că urmare a faptului că fica mea este angajata și necăsătorită?
Mulțumesc
Da, puteti fi coasigurat al fiicei.
Soţul, soţia şi părinţii fără venituri proprii, aflaţi în întreţinerea unei persoane asigurate pot fi coasiguraţii acestora