avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Mi-am semnat demisia de la firma la care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Mi-am semnat demisia de la firma la care lucrez, ...

Bună ziua,
Mi-am semnat demisia de la firma la care lucrez, ultima zi de preaviz fiind pe data de 29.01.2024. Intrebarea mea este dacă ar fi vreo problemă să semnez contractul de munca cu firma unde voi pleca tot pe data de 29.01.2024? Sau ce alte soluții as avea?
Mulțumesc,

Alte discuții în legătură

Demisie fara preaviz s_simmona s_simmona buna ziua, Vreau sa imi dau demisia fara a sta 15 zile in preaviz. Angajatorul nu a respectat prevederile din contractul individual de munca, respectiv nu a ... (vezi toată discuția)
Pot pleca fara preaviz popescumelinda popescumelinda Buna ziua, As avea si eu o intrebare la dumneavoastra.M-am angajat in 23 sept. la o firma din Bucuresti,dar inca nu am semnat nici un contract.Mi sa promis ca ... (vezi toată discuția)
Preaviz verbal vs preaviz scris hecuba hecuba vreau sa plec de la firma la care lucrez in prezent. i-am anuntat din timp, dar cererea scrisa am depus-o cu intarziere, iar acum nu vor sa ma lase sa plec ... (vezi toată discuția)