avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Este legal în România să înființezi un grup de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Este legal în România să înființezi un grup de persoane "game studio"?

Este legal în România să înființezi un grup de persoane sub numele de "... Game Studio", chiar dacă nu suntem o firmă sau PFA, având în vedere că veniturile noastre sunt foarte mici? Apreciem orice informații sau clarificări în acest sens. Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Studio foto iuly67 iuly67 Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti cu privire la deschiderea unui studio foto, mai mult in vederea inchirierii. Ce fel de autorizatii as avea nevoie, daca e ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru realizarea unui site care percepe taxe pentru abonamente sebydv sebydv Bună seara ! Aş dori câteva informaţii cu privire la ce acte am nevoie pentru realizarea unui website care percepe taxe lunare pentru abonament. Lucrez ... (vezi toată discuția)
Impozitare venituri online robertchivu robertchivu Buna ziua, Am cateva nelamuriri in ceea ce priveste impozitarea veniturilor obtinute in urma unei activitati pe internet. Momentan nu am infiintata nici o ... (vezi toată discuția)