Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua! Pentru Cod CAEN 4711 - pentru un magazin ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua! Pentru Cod CAEN 4711 - pentru un magazin alimentar, ...

Buna ziua!

Pentru Cod CAEN 4711 - pentru un magazin alimentar, este necesar un cod CAEN diferit / autrorizatie pentru vanzarea bauturilor alcoolice si a tutunului?

Multumesc!
Buna ziua
Nu.
4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse
alimentare, băuturi şi tutun

Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare,
băuturile sau tutunul:

-activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare,
băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.