Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cat va fi o pensie neta în 2024?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cat va fi o pensie neta în 2024?

Cat va fi o pensie neta în 2024 care la 31.12.2023 era de 8161 lei ? Scuze. Mă refer la pensie militara.
B. Stefan, utilizator
Există o impozitare specifică (modificată de curând)care nu are legătură cu sistemul public și pe care o găsiți în legea 282/2023 sau art.101 din Codul Fiscal.
Carp Mircea, utilizator
Și cât va fi pensia neta ? Marea Indexare !
Aici se discută despre pensiile din sistemul public.Cele militare au tratament special.Sa vă răspundă cine stapaneste legislația pensiilor militare, respectiv impozitarea acestora modificată de curând.
Carp Mircea, utilizator
Poate răspunde cineva care știe despre pensiile militare. Cei care au ieșit înainte de 15.09.2017. Și la cei care au ieșit după aceea. Care este marea Indexare (ca suma rezultata).
Intrebati la casa teritoriala de pensii care v-o pune in plata.De acolo primiti un raspuns exact.