Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Obligativitate inrolare in SPV institutii publice.
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Obligativitate inrolare in SPV institutii publice.

Doresc sa imi spuneti daca o institutie publica cu finantare de la bugetul de stat (serviciu deconcentrat al unui minister in teritoriu) incaseaza venituri din activitati prestate, conform atributiilor stabilite prin ROF, este obligata pentru facturile pe care le emite pentru serviciul de avizare (persoanelor fizice si juridice), sa se inroleze in Spatiul Privat Virtual si sa transmita facturile in SPV ca operator economic,devenind B2G.
george-neagu, moderator