Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scadere valoare tichet de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scadere valoare tichet de masa

Bună seara ! Poate mă lămurește și pe mine cineva într-o chestiune. La firma unde activez,bonurile de masă erau până la finele anului trecut în valoare de 30 Ron. Cei din conducere ne-au explicat că de la 1 ianuarie,valoarea unui tichet de masă va scădea la jumătatea sumei , fiindcă suma totală nu poate depăși nivelul a două salarii la nivelul anului 2019. Cunoaște cineva o astfel de lege și dacă e aplicabilă din acest an? Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Nu e aplicabila prevederea în sectorul privat.