Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Productie ceaiuri naturiste - avize necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Productie ceaiuri naturiste - avize necesare

Buna ziua. As dori sa imi deschid o mica afacere de productie si vanzare ceaiuri naturiste. Vanzarea se va face exclusiv online.
Am determinat codurile CAEN necesare, dar intrebarea mea ar fi ce alte autorizatii/ avize ar fi necesare avand in vedere ca voi produce ceaiurile de la 0 din plante cultivate in gradina proprie. Productia nu va fi la scara mare.
Deasemenea daca sunt anumite conditii specifice ale spatiului de productie care trebuie indeplinite, mentionez ca locuiesc intr-o casa in mediul rural si acolo as intentiona sa prepar si sa depozitez ceaiurile.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Trebuie sa deschideti firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la ANAF.